Choď na obsah Choď na menu
 


Srdce, krvný tlak, cievy, krv

Problémy so srdcom.

Pri ochoreniach heart treba zachovávať zvýšenú opatrnosť v aplikácii alternatívnych metód a vo vážnych prípadoch ju treba zodpovedne zveriť do rúk lekárov . Dôležitá je preto hlavne prevencia.

Naše srdce často reaguje na naše emocionálne výkyvy, upozorňuje nás na náš nesúlad so sebou samým, s okolím, reaguje na nezhody v partnerskom, ale aj v profesionálnom živote, Ak prechovávame v sebe množstvo negatívnych emócií akými sú hnev, strach, závisť, chamtivosť, naše srdce reaguje arytmiou, búšením, zvýšeným pulzom. Preto je dôležité hľadať najprv príčinu v našou vnútri a odhaliť nesúlad s našou dušou./ čo nám leží na srdci? stratil som svoj životný rytmus, moje srdce vypadlo zo svojho rytmu.../

Ak doriešime svoju emocionálnu stránku života, snažíme sa dodať nášmu srdcu potrebné látky k tomu, aby mohlo správne fungovať. Známy český liečiteľ Jiří Janča už pred rokmi upozorňoval na to - citujem : že až 80% všetkých srdcových problémov zapríčiňuje nedostatok horčíka / magnézium /, inými slovami, bez dostatku horčíka nemôže žiadne srdce poriadne fungovať. Preto, keď prídeme k lekárovi s problémami srdca, vysokým tlakom krvi, vždy nám aplikuje najprv injekciu magnézia.

Ďalej je potrebné dodať vápnik- v pomere s horčíkom 2:1 t.j. 1000 mg vápnika a 500 mg horčíka denne. / vyvážený podiel sa nachádza napr. v banánoch, v melase/. Veľkým zdrojom horčíka je aj kakao a obilné klíčky. 

Bez ohľadu na pôvod dysfunkcie srdca jeho funkciu veľmi zlepšuje kremík / nachádza sa napr. v prasličke roľnej, v žihľave / .Kremík snižuje aj cholesterol v krvi, takže preto má vplyv na srdce. Pri búšení srdca, arytmii a tachykardii dodať ešte vitamín E / orechy, semená, klíčky, za studena lisované oleje / a B6 / mäso banány, kvasnice / nepravidelnú činnosť spôsobuje aj nedostatok draslíka / biela fazuľa, hrach, vlašské orechy, sušené slivky, hrozienka /. Búšenie srdca môže znamenať aj nedostatok železa / ryby, melasa, pečeň, sušené marhule, pažítka, petržlenová vňať /. Pri všetkých ochoreniach srdca, ale aj ciev, vysokom tlaku krvi, je výborným prostriedkom cesnak kuchynský, cesnak medvedí. Do zásoby si môžeme urobiť tinktúru z cesnaku medvedieho alebo elixír z cesnaku, citrónov a medu / recepty nájdete v rubrike Jarné očisty /.

Podpora a zlepšenie zdravia  pomocou liečivých húb

O liečivých účinkoch niektorých húb píšem v rubrike ,, Huby - ich význam vo výžive, liečivé huby ,,. Tu len spomeniem, že huby obsahujú skutočne veľmi cenné látky, ktoré posilňujú našu imunitu, s ich pomocou dokázali mnohí ľudia prekonať ťažké ochorenia / cukrovku, rakovinu, sklerózu multiplex, boreliózu, vysoký krvný tlak a iné/. Huby sú veľkým darom prírody popri liečivým bylinkám, sú nízko kalorické, obsahujú množstvo látok prospešných pre náš organizmus a môžu nám pomôcť nie len udržať si pevné zdravie, ale aj liečiť niektoré ochorenia.

Jednou z najznámejších liečivých húb je Lesklokôrovka obyčajná / Ganoderma lucidum /, inak aj Reishi, ktorá je populárna hlavne v azijských krajinách. Práve táto huba pomáha liečiť niektoré kardiovaskulárne problémy, vysoký krvný tlak, nádorové ochorenia, nadváhu a množstvo iných. Treba si len vedieť vybrať z trhovej ponuky tie najkvalitnejšie a ,,najpoctivejšie,, preparáty, extrakty a tobolky.

Dôležité poznámka :

Vyraďte úplne zo svojej stravy všetky margaríny, ktoré sú doslova ,,jedom,, pre naše srdiečko, ale aj celý organizmus. Zaraďte do jedálnička tradičné masielko a bravčovú masť. Tu sa dozviete prečo. 

Je známe, že tuky obsahujú dvakrát viac kalórií ako cukry a sacharidy, preto sa ich bojíme a radšej siahneme po výrobku s 0% obsahom tuku. No zabúdame, že práve tuky sú mimoriadne dôležité pre správne fungovanie ľudského organizmu. Sú zdrojom energie stavebných látok pre bunky a ďalších metabolitov, ktoré sa spolu s nimi vstrebávajú trávením. Optimálny príjem tukov by mal tvoriť 30 % celkového príjmu energie a nemal by klesnúť pod 20 % celkového energetického príjmu. Práve z týchto dôvodov zvyčajne siahame po olivovom oleji, ale ani ten sa nedá použiť na všetko. Bravčová masť však rovnako stojí (a to podľa tých najmodernejších zistení ) na správnej strane barikády.

A to hlavne kvôli priaznivému pomeru mastných kyselín. Tieto kyseliny rozoznávame v troch druhoch:

1. Olejová mastná kyselina: pomáha znižovať hladinu LDL cholesterolu, napomáha v prevencii diabetu, očných ochorení či osteoporózy a pod.
2. Linolová mastná kyselina (6-omega mastné kyseliny): spomaľuje rast tukového tkaniva, znižuje hladinu LDL cholesterolu a triglyceridov v krvi, bráni predčasnej ateroskleróze,  vysokému krvnému tlaku, priaznivo ovplyvňuje imunitu a pod.
3. Linolenová mastná kyselina (3-omega mastné kyseliny): je dôležitá pre riadenie životných procesov v organizme, správnu funkciu bunkových stien nervov,  imunity a srdcovo – cievneho systému, pomáha v boji proti alergiám, ekzémom či zápalom a pod.

Toto sú zistenia, ktoré samy o sebe hovoria, že bravčová masť je prospešná pre ľudí, ktorí sa riadia heslom: všetkého s mierou. Poznáme však aj jej ďalšie benefity.

Vitamín D a bravčová masť

Takmer šokujúce výsledky priniesla nedávna vedecká štúdia, ktorá zaradila bravčovú masť na druhé miesto (po treščej pečeni ) v tukoch, kde je tento vitamín rozpustný. Jedna polievková lyžica obsahuje až 1000 IU (medzinárodných jednotiek) tejto cennej látky. Tu však musím podotknúť, že tento fakt platí len u ošípaných, chovaných na slnku. Slnečné žiarenie je totiž nevyhnutné pre produkciu vitamínu D v slanine ošípaných.

 

Zvýšenie výkonu našich vnútorných orgánov

V podkožnom tuku ošípaných nájdeme množstvo užitočných biologicky aktívnych látok, ktoré nezaniknú ani vytopením masti zo slaniny. Ide o veľké množstvo vitamínov A,D,E a karoténu. Užitočná kompozícia, ktorú obsahuje bravčová masť sa nazýva kyselina arachidonová a týka sa polynenasýtených mastných kyselín. Táto látka je obsiahnutá v našom mozgu, srdcovom tkanive, aj obličkách. Ak konzumujeme bravčovú masť, zvyšujeme tak výkon týchto orgánov. Tu je treba podotknúť, že kyselina arachidonová nebola nikdy nájdená v rastlinných tukoch.

Dokonca niektoré štúdie hovoria o protirakovinových účinkoch bravčovej masti.

Imunita nášho organizmu

Bravčová masť účinne zbavuje naše telo ťažkých kovov. Pomáha pri pľúcnych chorobách a lieči pečeň. Už naše prababičky používali bravčovú masť na účinný boj proti hlístam a iným parazitom.

Bravčová masť je veľkým prínosom pri udržaní rovnováhy v našom imunitnom systéme a celkovej vitality človeka.

 

Pri liečbe samozrejme využívame aj dary z prírody - naše bylinky. Ak máte možnosť a znalosti je najlepšie, ak si ich nazbierate sami, ak takú možnosť nemáte, môžete si zakúpiť bylinky na farmách, alebo v predajniach s bylinkami. Odporúčam však čerstvé alebo sypané, nie v nálevových sáčkoch - tam je viac prachu ako bylín.

Byliny vhodné pri ochoreniach srdca :

Hloh, medovka, srdečník, praslička, ľubovník bodkovaný, valeriána, šípky. 

Univerzálny čaj na srdcové problémy :

40 g kvetov hlohu, 20 g medovky, 20 g srdečníka, 10 g ľubovníka, a 10 g koteňa valeriány. Pripravuje sa ako nálev - zaliať vriacou vodou, 10 minút lúhovať, pijeme teplý 2 - 3 šálky denne.

Na ukľudnenie srdca sa odporúča aj čaj z 10 g koreňa puškvorca, ktorý povaríme v 500 ml vody.

Medovkové víno na posilnenie srdca, starecké srdce :

2 hrste medovky povaríme krátko na miernom ohni v 1l kvalitného červeného vína. Odstavíme, necháme lúhovať 24 hodín, potom precedíme, dosladíme 200 g medu. Dáme do tmavých fliaš a uchováme v chlade. Denne sa odporúčajú 2 - 3 kalíšky. Tak isto môžeme pripraviť aj víno z cesnaku medvedieho. Tieto vína posilnia srdce a zároveň aj nervy.

Nášmu srdcu prospieva aj pohár kvalitného červeného vína denne. Je výborným antioxidantom. Do stravy zaradíme potraviny, ktoré posilňujú srdce: mak, pohánka, melasa, zelený hrášok, arašidy, brokolicu, cícer, zelený čaj, avokádo, kurkumu, grapefruit, hrozno - hlavne červené, ryby - hlavne lososa, makrelu, olivový olej, špenát.

Krvný tlak - vysoký :

Príčin vysokého tlaku môže byť viac. Najčastejšie môže byť krvný tlak zvýšený z nesprávnych psychických návykov ( hnev, chamtivosť, honba za majetkom, strach, ,,dusenie problémov vo svojom vnútri,, ale aj príliš prehnané emócie ( vášeň, nadšenie..). Vysoký tlak nám vlastne signalizuje, že žijeme ,, pod tlakom,, , nevieme plynúť v rytme života pokojne, stále sa niekam, alebo za niečim ženieme, naháňame, chceme stihnúť všetko za krátky čas, chceme okoliu dokázať, že všetko ,, stíhame,, a že sme nenahraditeľní. 

Ďalšou z príčin vysokého krvného tlaku môže byť porucha látkovej výmeny, v ktorej hrá hlavnú úlohu pečeň ( esenciálna hypertenzia ) a ďalej nesprávna funkcia obličiek ( tu stúpa hlavne spodný tlak ).

Ak chceme docieliť to, aby sa náš tlak znormalizoval,  mali by sme sa predovšetkým ukľudniť, zamyslieť sa nad tým, čo môžeme zmeniť vo svojom živote - či už po psychickej alebo fyzickej stránke, v našich vzťahoch, v práci atď. 

Ďalej je veľmi dôležité dodržiavať pravidelný pitný režim - a to hlavne čistú vodu. Pri nesprávnej funkcii obličiek začneme piť ,, ľadvinový čaj,, - mal by obsahovať hlavne zlatobyľ obyčajnú,  myší chvost a prasličku roľnú. Denne vypijeme aspoň 3 - 4 šálky. Do stravy zaradíme cesnak ( surový ), aspoň 3-4 strúčiky denne. ( Pre zaujímavosť : v Grécku sa lieči vysoký tlak výlučne cesnakom, často v spojení s olivovým olejom ).

Cesnaková tinktúra : do nádoby so širokým hrdlom dáme 50 g čerstvého, ošúpaného cesnaku alebo 2 hrste cesnaku medvedieho, zalejeme 40% bielym alkoholom ( napr. vodkou ), uzavrieme a necháme 2 - 3 týždne lúhovať. Potom precedíme, uchováme v tmavej fľaši a denne užívame 20 - 25 kvapiek pred obedom a pred večerou. Tinktúra zároveň prečisťuje cievy.

Hlohová tinktúra : do nádoby vložíme 10 g kvetov hlohu, 100 ml 40 % bieleho alkoholu a necháme lúhovať  2 - 3 týždne. Precedíme, kvety poriadne vyžmýkame a uchováme v tmavej fľaši. Denne užívame 20 - 30 kvapiek pred obedom a pred spaním. 

Víno z imela : 30 g imela lúhujeme 10 dní v 700 ml suchého bieleho vína. Precedíme a denne užívame 1 - 2 PL denne.

Výborne prospieva aj pitie žihľavového čaju, konzumácie 1 - 3 PL včelieho medu, lipový čaj. Jiří Janča odporúčal aj liečbu čerstvými jahodami - cez sezónu zjesť denne aspoň 500 g jahôd, z toho 200 g ráno nalačno a ostatné počas dňa.

Známa ukrajinská liečiteľka Jelena Svitko odporúča vo svojej knihe - ,, Prírodná léčba,, - sedm zázraku přírody tieto recepty na zníženie krvného tlaku :

- 1 čl mletej škorice zmiešať s kefírom a vypiť pred spaním

- 1 kg chrenu zomlieť na mäsovom mlynčeku a zaliať 3 l vody, zamiešať a denne užívať 3 krát 1 PL.

- skoro na jar nazbierajte mladé listy orecha a usušte ich, zmiešajte  s kvetmi alebo plodmi hlohu, imela a 1 PL  tejto zmesi sparte 2 L vody a nechajte 10 minút odstáť. Precedíme a pijeme celý deň po dúškoch.

 

Dôležitá poznámka : Zvýšený tlak často trápi ľudí, ktorí majú rapídny nedostatok horčíka v tele ! Preto je potrebné ho do stravy zaradiť a to hlavne v prírodných zdrojoch ( tak ako pri ochoreniach srdca ) : mak, pohánka, melasa, zelený hrášok, zelený čaj, arašidy, brokolicu, cícer, zelený čaj, avokádo, kurkumu, grapefruit, hrozno - hlavne červené, ryby - hlavne lososa, makrelu, olivový olej, špenát.

Veľmi prospieva pravidelná konzumácia petržlenovej vňate, podávanie aspoň 1000 mg vápnika, vitamínu D, C, kyseliny listovej, zinok, vitamíny skupiny B. Samozrejme treba obmedziť soľ v strave.

Čo môžeme ešte urobiť pre náš optimálny krvný tlak?

Každý deň by sme si mali nájsť čas na aktívny pohyb, ale aj odpočinok. Výborné sú prechádzky rýchlou chôdzou na čerstvom vzduchu, cvičenie, bicyklovanie, plávanie. Tým, že sa rýchlejšie hýbeme zvýši sa pulz nášho srdca, rozšíria sa cievy, okysličí sa celé naše telo a postupne náš tlak bude klesať. Ak sme po celom dni unavení, vyčerpaní doprajme si relaxáciu napríklad vo forme meditácie, masáže, reflexnú terapiu. Masáže sú podľa mňa úžasná vec. Správnou masážou sa obnovuje správne fungovanie orgánov, prekrvenie organizmu, pohyb našej lymfy, uvoľní sa naša myseľ a telo. Naučme sa aj pravidelne vedome zhlboka dýchať ( brušné dýchanie ) . Prekrví sa tak náš mozog, srdce, krv, všetky orgány a my pocítime príliv energie.

Krvný tlak - nízky :

Pri nízkom tlaku krvi nám nehrozí také nebezpečenstvo ako pri vysokom tlaku, ale napriek tomu dokáže niekedy narobiť šarapatu - točenie hlavy, stav na odpadnutie, potácanie sa, spavosť..

Zo psychického hľadiska mávajú často nízky tlak ľudia, ktorým je všetko jedno, ktorí sa spoliehajú na rozhodnutia iných, ktorí sa nevedia ,, postaviť priamo k životu,, , nemajú potrebu niečo riešiť vo svojom živote.

Ako si môžeme krvný tlak zvýšiť :

Dôležitý je opäť dostatok tekutín, môžeme si dopriať aj čiernu horkú kávu bez mlieka, pohár červeného vína. Výborný je čaj z rozmarínu, alebo žuvanie jeho čerstvých lístkov. Odporúčam aj pitie mäsového a slepačieho vývaru 3 krát denne.

Víno na zvýšenie krvného tlaku : 

V 1 litri bieleho suchého vína 8 dní lúhujeme 85 g rozmarínu, potom precedíme a dáme do tmavej fľaše. Pri problémoch podávame 20 - 50  ml vína.

Častejšie konzumujeme včeliu materskú kašičku, jačmennú kašu, čaj z kostihoja. Samozrejme tak, ako pri vysokom tlaku aj pri nízkom je dôležitý pravidelný pohyb, otužovanie, naše telo výborne rozprúdi pravidelné striedavé sprchovanie - teplou a studenou vodou.( začíname opatrne najprv teplou, potom vlažnou a nakoniec studenou vodou ).

Cievy :

Medzi najrozšírenejšie cievne ochorenia patria hlavne arterioskleróza, kŕčové žily, vredy predkolenia, do istej miery aj hemoroidy, tie ale zaradím do potiaží s krvou.

Opäť je veľmi dôležité upraviť stravovanie a dodať tak telu potrebné živiny. Najhlavnejšou príčinou týchto ťažkostí je porucha látkovej výmeny a to hlavne dysfunkcia pečene, nedostatok bioflavonoidov, vitamínu P. Treba dodať predovšetkým rutín / priaznivo ovplyvňuje priepustnosť krvných kapilár, má antioxidačný účinok /  - nachádza sa hlavne v pohánke, čiernych a červených ríbezliach, ďalej  citrín  a kvercetín.

Populačné štúdie zistili, že ľudia s najvyššou úrovňou kvercetínu znížili riziko rakoviny pľúc o 51 percent a u fajčiarov až o 65 percent. Riziko rakoviny hrubého čreva sa u ľudí s najvyšším príjmom kvercetínu znížil o 32 percent a riziko karcinómu žalúdka o 43 percent. Kvercetín sa vyskytuje v celom rade potravín, od červenej cibule a paradajok po zelený čaj a šupky hrozna. Medzi ďalšie významné zdroje kvercetínu patria: citrusové plody - hlavne albedo, čo je vnútorná penová biela hmota šupky, ďalej petržlen, jablká, šalvia, čaj a červené víno.

Niekedy môžu byť príčinou neprekrvenia - hlavne končatín, vady chrbtice.

Byliny vhodné pri cievnych ochoreniach :

Ginko dvojlaločné má doslova zázračné liečivé účinky na ľudský organizmus! Je jednou z najúčinnejších rastlín a zároveň jedným z najstarších druhov stromov na Zemi. Považuje sa za všeliek, ktorý obsahuje účinné látky, ktoré nemá žiadna iná rastlina.

Liečivé účinky ginka využívala čínska medicína už od pradávna. Zistilo sa, že výťažok z Ginka obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline, čo ho robí jedinečným. Sú zdraviu prospešné, keďže majú ochranný účinok na bunky ľudského organizmu. Používali ho pri pľúcnych chorobách, problémoch kože, na zlepšenie krvného obehu a tiež pri problémoch kože. Ginko biloba má množstvo preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod.

Iné liečivé účinky ginka:

• Zlepšuje prekrvenie končatín.
• Zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové
funkcie.
• Pozitívne pôsobí pri poruchách zraku.
• Pomáha pri problémoch s pečeňou a obličkami
• Odstraňuje pocity únavy a dodá energiu.
• Urýchľuje hojenie rán.

• Má antibakteriálny účinok.

Ďalšou bylinkou je komonica lekárska.

Komonica lekárska má veľmi dobré protizápalové účinky. Účinne pôsobí na náš cievny systém, zvyšuje v cievach prietok krvi a znižuje priepustnosť ich stien. Veľmi dôležitá vlastnosť komonice lekárskej je zvyšovanie lymfatickej cirkulácie, ktorá urýchľuje vstrebávanie opuchov. Vďaka obsahu  flavonoidov zmierňuje pitie čajov a prikladanie obkladov  z komonice cievnu nedostatočnosť, obklady používame aj proti tvorbe trombóz (antikoagulans), proti zrážaniu krvi.  Bylina má upokojujúce, močopudné a mierne protizrážanlivé účinky. Veľmi dobrá je na  praskajúce podkožné vlásočnice  - prikladanie obkladov. Pitie čaju znižuje únavu dolných končatín. Komonica sa používa aj pri neurózach, nespavosti, hystérii, klimakterických ťažkostiach a bolestiach hlavy, pri zápaloch horných dýchacích ciest na vykašliavanie (expectorans), odhlieňovanie. Uvoľňujúci účinok sa prejaví aj pri nepravidelnej menštruácii, pri kŕčoch v malej panve. Čaj z komonice pomáha aj pri zápaloch močového mechúra.  Má močopudné účinky, preto účinne preplachuje a čistí močovody. Účinne zaberá na nehojace sa rany, na hnisavé vredy predkolenia, na zapálené sliznice. Odvarom z byliny ošetrujeme podráždené oči.  Na vymývanie očí a pri zápaloch spojiviek účinnosť čajového výluhu možno zvýšiť pridaním trochy kamiliek, nechtíka a kostihoja. Po zaliatí vriacou vodou všetko spolu lúhujeme 10 minút. Veľmi príjemné sú aj kúpele z vňate a kvetov tejto byliny, pokožka je po kúpeli jemná, lesklá, napätá a zbavená opuchov, častejšími kúpeľmi čaj mierni aj celulitídu.  Kúpele z komonice lekárskej zmierňujú a postupne liečia aj zlatú žilu (hemoroidy). Veľmi sa osvedčili obklady z tejto byliny na vyvrtnuté členky aj  na podliatiny, modriny. Najväčšia sila tejto byliny je v schopnosti rozpustiť všetky hrčky, stvrdliny (aj reumatické), tumory, nádory v tele. Bylinu treba na krátko zapariť, scedenú a v gáze zabalenú priložiť na hrčku, ešte na to priložiť vatu namočenú vo výluhu a prekryť napr. uterákom, aby pôsobila v teple.

Červené víno na kŕčové žily:

Komonicu lekársku zalejeme červeným sudovým vínom a necháme postáť tri týždne. Zlejeme do fľaše a užívame 3x denne jednu polievkovú lyžicu.

Príprava čaju :

Čajovú lyžičku drogy zalejeme 2,5 dl vriacej vody, necháme 10 minút lúhovať a pomaly po dúškoch pijeme, kým je čaj teplý. Maximálna dávka za deň sú dve šálky čaju. Pri pravidelnom užívaní čaju z komonice pitie prerušujeme po dvoch týždňoch aspoň na jeden týždeň. 

Aké bylinky ešte môžeme pri problémoch s cievami využiť :

Vňať a koreň lastovičníka -  rozširuje zapálené cievy, znižuje krvný tlak

Pagaštan konský  - pomáha pri všetkých cievnych ochoreniach, zosilňuje cievne steny, zvyšuje ich odolnosť, rozširuje cievy, znižuje zrážanlivosť krvi.

Čerstvá vňať estragonu - užíva sa pri všetkých cievnych ochoreniach.

Nesmieme zabudnúť ani na cesnak, hlavne cesnak medvedí, ktorý zaraďujeme pravidelne do stravy  - pesto, do pomazánok, na maslový chlieb, do polievok na konci varenia.

Vynikajúce účinky má aj pravidelná konzumácia kvalitného za studena lisovaného olivového oleja a konzumácia olív. Tu vám ponúkam všetky jeho  ,,zázračné,, účinky :

1. Dve polievkové lyžice olivového oleja denne sú výbornou prevenciou proti mozgovej mŕtvici.
2. Olivový olej má v sebe polyfenoly, ktoré udržiavajú hladinu cholesterolu v rámci zdravého rozsahu.
3. Panenský olivový olej potláča chuť na jedlo a znižuje dopyt po cukre v tele.
4. Vďaka kyseline olejovej znižuje riziko vzniku cievnych ochorení.
5.Listová zelenina s olivovým olejom je skvelým zdrojom prevencie proti ischemickým ochoreniam.
6. Je obzvlášť dôležitý pri ochrane červených krviniek pred oxidáciou.
7. Vďaka prítomnosti fytochemikálií zabíja nádorové bunky a potláča gény rakoviny prsníka.
8. Pravidelné užívanie olivového oleja môže v niektorých prípadoch zvrátiť a ovplyvniť stratu pamäti.
9. Podporuje trávenie a zažívací trakt.
10. Údajne znižuje riziko infarktu u mužov až o 82 percent.
11. Vďaka vitamínu E a hydroxytyrosolu zabraňuje degenerácii buniek v koži.

Arterioskleróza

Dôležitá je opäť úprava stravy, zaradiť do stravy cesnak, ale opatrne po malých dávkach a postupne, pretože u ľudí, ktorí cesnak nekonzumujú, môže spôsobiť odlupovanie trombotických plátov z cievnych stien a spôsobiť embóliu. Preto sú vhodné najmä tinktúry z cesnaku, z cesnaku medvedieho, elixír z medu, citrónov a cesnaku. / recepty v rubrike ,, Jarné očisty /. 

Bylinky vhodné na prípravu čajov pri arterioskleróze:

Hloh, angelika lekárska, ginko biloba, ľubovník bodkovaný, medovka, praslička, aloe vera.

Kŕčové žily

V poslednej dobe je toto ochorenie masívne rozšírené - a to hlavne u žien. Predstavuje nie len estetický, ale hlavne zdravotný problém. Ide opäť predovšetkým o nesprávnu životosprávu, nedostatok bioflavonoidov v strave, rutinu a vitamínu D. Je to ochorenie krvotvorby, teda látkovej výmeny, čiže je veľmi dôležité upraviť predovšetkým stravu. Zaradíme také potraviny, ktoré podporia látkovú výmenu, zabránia ,,hustnutiu krvi,, a celkovo krv prečistia. / podávať aspoň 2 - 3 krát v týždni pohánku, po dobu 6 týždňov podávať brusnice, konzumovať citrusové plody, ovocie a zeleninu, cesnak, cibuľu. / Dodržiavajte pravidelný pitný režim a to hlavne čistú vodu.

Domáce recepty na kŕčové žily 

Obklady z paradajok

Nakrájajte čerstvé zrelé paradajky na kolieska, naneste na postihnutú končatinu, obviažte potravinovou fóliou a potom obväzom . Nechajte pôsobiť aspoň 3 hodiny.

Obklady z listov červeného hrozna, kapusty a lopúcha

Tieto obklady sú vynikajúce, hlavne nedám dopustiť na listy lopúcha. Tie sa dajú využiť pri rôznych ochoreniach / opuchy, zápaly, tenisový lakeť, bolesť kolena a iné. /  Listy vyššie uvedených rastlín opláchneme vodou, dôkladne osušíme  - napríklad papierovou utierkou, priložíme na postihnuté miesto, obviažeme potravinovou fóliou a necháme pôsobiť najlepšie cez noc. Aplikujeme aspoň 10 krát za sebou a potom podľa potreby.

Maste a tinktúry na kŕčové žily

Tu môžeme využiť hlavne pagaštan konský, komonicu, listy orecha, listy červeného hrozna, nechtík lekársky, repík lekársky.

Tinktúra z listov červeného hrozna

Listy trháme v čase, keď hrozno kvitne. Dáme do pohára so širším hrdlom, zalejeme 40 % vodkou alebo liehom a necháme lúhovať aspoň 3 - 4 týždne. Potom precedíme a dáme do tmavšej fľaše. Užívame ráno pred jedlom 20 kvapiek. Táto tinktúra postupne odstraňuje kŕčové žily a tak zbavuje organizmus prebytočnej vody.

Mastička na kŕčové žily

1 hrsť repíka, 1 hrsť nechtíka dáme do rozohriatej bravčovej masti / asi 500g /, necháme vzkypieť a odstavíme. Lúhujeme do ďalšieho dňa. Potom masť znova zahrajeme, precedíme, listy poriadne vyžmýkame a tekutinu nalejeme do malých nádob. / zaváracie poháriky / alebo tégliky od krémov. Vychladnuté uchováme v chladničke. Nohy natierame viac krát za deň v hrubšej vrstve. 

Poznámka : Naše babičky a aj tá moja nedali dopustiť na bravčovú masť. Kvalitná bravčová masť má veľmi liečivé účinky. Môžete ju využiť pri príprave akýchkoľvek bylinných mastičiek. A výborná je aj z vnútra. Už neplatí mýtus o tom, aká je škodlivá,  lebo sa z nej priberá, zvyšuje cholesterol atď. Obsahuje podobné látky ako napríklad olivový olej ! Tak si s chuťou natrite chlebík s masťou, na to cibuľku alebo cesnak.smiley ( Viac o bravčovej masti vyššie pri problémoch srdca. )

Vredy predkolenia

Hlavnou príčinou vzniku týchto vredov je opäť zlá látková výmena. Predovšetkým upravíme stravu - je potrebná diéta, z ktorej čerpáme potrebné látky. Vynecháme nasýtené tuky, cukry, dodáme flavonoidy, hlavne vitamín P / rutin /.

Častejšie konzumujeme pohánku, čučoriedky, šalát, petržlenovú vňať, šípky, ríbezle, hrozno, piť odvar z listov čiernej ríbezle.

Ranu môžeme omývať bielym vínom zospodu smerom ku srdcu, natierame nechtíkovou mastičkou. 

Veľmi dobre pomáhajú zábaly z kapustových listov alebo lopúchov, čerstvej vňate komonice alebo zábaly z kyslej sudovej kapusty a obklady z listov čiernej ríbezle.

Denne je potrebné prijať aspoň 130 mg zinku spolu s vitamínom A, ďalej 300 až 500 mg vitamínu E 30 minút pred jedlom

 

Krv, potiaže s krvou, chudokrvnosť, hemoroidy, cholesterol.

Problémy s krvou sa podieľajú v podstate na každom ochorení. Opäť je potrebná predovšetkým úprava stravy. Na posilnenie krvotvorby pijeme pravidelne čerstvú šťavu z cvikly, mrkvy, zo žihľavy. Veľmi dobre pomáha odvar z mladých listov orecha vlašského. Listy si môžeme nazbierať do zásoby a nasušiť ich. Konzumujeme čerstvé obilné klíčky, petržlenovú vňať, med, propolis, čerstvé lístky žihľavy  / ale aj pijeme čaj /, doplníme denne aspoň 50 mg zinku. / tekvicový olej, tekvicové semená /.

Známa liečiteľka Jelena Svitko odporúča tento liek na zvýšenie zásaditosti krvi :

1 liter vody, 500 ml grepfruitovej šťavy, 300 ml pomarančovej šťavy a 200 ml citrónovej šťavy ochutíme 5 PL medu a užívame aspoň 1 deň v týždni miesto jedla. Liek zlepšuje aj činnosť pečene.