Choď na obsah Choď na menu
 


O mne


Narodila som sa v  Bratislave, kde aj žijem a pracujem ako učiteľka v materskej škole. Od svojho detstva som mala veľmi blízky vzťah k prírode, ku ktorému ma viedli moji rodičia. Ako 12 - ročná som dostala svoju prvú knihu o liečivých bylinkách a vtedy som vedela, že sa tejto oblasti budem venovať aj naďalej . Bola som nadšená obrázkami a informáciami z knihy a postupne som získavala vedomosti o zbere a využití rastlín, začala som ich zbierať, spracovávať, robiť vlastné tinktúry, mastičky a sirupy. Môj záujem o bylinky prerástol k ušľachtilej a milujúcej činnosti, ktorú vykonávam s láskou a  rešpektom k prírode. Mojim veľkým vzorom bol v oblasti prírodného liečiteľstva a reflexnej terapie český liečiteľ Jiří Janča, ktorý napísal súbor metód a prístupov alternatívnej medicíny. Horlivo a s nadšením som vždy čítala jeho knihy a hneď, ako vyšla nová, už som vedela, že ju musím mať. Sprevádzali ma v dobrom i v zlom a k nim pribúdali knihy od iných autorov - Marie Trebenovej, Jos.A. Zentricha a iných. Je úžasné akými priateľmi dokážu knihy byť, čo všetko vás naučia, čo v nich nájdeme vždy v ten správny okamih nášho života....Moje presvedčenie je také, že na každú informáciu musíme dozrieť a získame ju až vtedy, kedy ju skutočne potrebujeme vedieť.

 

Postupom času som sa začala vzdelávať nielen v oblasti fytoterapie, ale začala som skúmať aj psychické príčiny chorôb, liečebné účinky zdravej stravy, výživových doplnkov, význam telesnej aktivity pre človeka a iné alternatívne prístupy. Môj obzor a moje poznanie posilnilo prečítanie množstva literatúry ale aj rôzne zážitky a skúsenosti v mojom živote.  Najviac ma posilnili tie, ktoré som v tom čase vnímala ako negatívne. Dnes ďakujem za to, že sa objavili v mojom živote a že som si ich mohla prežiť na vlastnej koži. 

Neskôr som absolvovala  kurz tlakovej masáže, reflexnej terapie a zoznámila som sa s pozitívnymi účinkami týchto masáží na ľudské telo ale aj myseľ. Svojimi prežitými skúsenosťami som nadobudla presvedčenie o tom, že vedomým pozitívnym  myslením môžeme zmeniť všetky oblasti svojho života. Cez pocitovú stránku svojej duše sa môžeme spojiť sami so sebou, môžeme bezprostredne vnímať požiadavky našej duše, to, po čom túži, čo ju zraňuje, čo jej chýba. Duša je náš veľký radca a potrebuje predovšetkým lásku. Láska nás posunie kdekoľvek, s láskou zdoláme aj tie najzložitejšie prekážky, ktoré  nám život prinesie,  s láskou dokážeme plniť svoje sny, túžby a predsavzatia, s láskou dokážeme lepšie prejsť úskaliami života.

Starajte sa o svoju DUŠU a budete v živote zdraví a šťastní.

Mojou veľkou záľubou sú v súčastnosti  huby, ich spoznávanie, určovanie a skúmanie ich liečivých účinkov. Som členkou Slovenskej mykologickej spoločnosti pri SAV, Krásny a rôznorodý svet húb sa snažím zachytiť prostredníctvom fotografií, ktoré prezentujem na stránke www.nahuby.sk, kde zároveň pôsobím ako moderátorka výskytu húb na Slovensku. Huby sa budú na mojej stránke ešte spomínať v rubrike ,, Huby a ich význam vo výžive, liečivé huby,,.

Mojim želaním je, aby vaše pristavenie sa na tejto stránke bolo pre vás obohatením a motiváciou. 

Prajem vám veľa zdravia, lásky, pozitívnych myšlienok a veľa krásnych a hodnotných chvíľ v živote.iveta_vasickova_321204_o.jpg

Mnohé myšlienky tu písané venujem mojej dcére Michaele a synovi Erikovi za to, že sú mi v mojom živote najlepšími priateľmi a milujúcimi bytosťami. Verím, že tu objavia aj kus samých seba....

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: pozeral som...

(virtue, 15. 3. 2014 19:09)

ahoj Peťo, to ma teší, verím , že tu nájdeš aj niečo pre seba, ešte tu mám ale veľa práce, každý deň niečo dopisujem:-)