Choď na obsah Choď na menu
 


O mne


Narodila som sa v  Bratislave, kde aj žijem a pracujem ako učiteľka v materskej škole. Od svojho detstva som mala veľmi blízky vzťah k prírode, ku ktorému ma viedli moji rodičia. Ako 12 - ročná som dostala svoju prvú knihu o liečivých bylinkách a vtedy som vedela, že sa tejto oblasti budem venovať aj naďalej . Bola som nadšená obrázkami a informáciami z knihy a postupne som získavala vedomosti o zbere a využití rastlín, začala som ich zbierať, spracovávať, robiť vlastné tinktúry, mastičky a sirupy. Môj záujem o bylinky prerástol k ušľachtilej a milujúcej činnosti, ktorú vykonávam s láskou a  rešpektom k prírode. Mojim veľkým vzorom bol v oblasti prírodného liečiteľstva a reflexnej terapie český liečiteľ Jiří Janča, ktorý napísal súbor metód a prístupov alternatívnej medicíny. Horlivo a s nadšením som vždy čítala jeho knihy a hneď, ako vyšla nová, už som vedela, že ju musím mať. Sprevádzali ma v dobrom i v zlom a k nim pribúdali knihy od iných autorov - Marie Trebenovej, Jos.A. Zentricha a iných. Je úžasné akými priateľmi dokážu knihy byť, čo všetko vás naučia, čo v nich nájdeme vždy v ten správny okamih nášho života....Moje presvedčenie je také, že na každú informáciu musíme dozrieť a získame ju až vtedy, kedy ju skutočne potrebujeme vedieť.

 

Postupom času som sa začala vzdelávať nielen v oblasti fytoterapie, ale začala som skúmať aj psychické príčiny chorôb, liečebné účinky zdravej stravy, výživových doplnkov, význam telesnej aktivity pre človeka a iné alternatívne prístupy. Môj obzor a moje poznanie posilnilo prečítanie množstva literatúry ale aj rôzne zážitky a skúsenosti v mojom živote.  Najviac ma posilnili tie, ktoré som v tom čase vnímala ako negatívne. Dnes ďakujem za to, že sa objavili v mojom živote a že som si ich mohla prežiť na vlastnej koži. 

Neskôr som absolvovala  kurz tlakovej masáže, reflexnej terapie a zoznámila som sa s pozitívnymi účinkami týchto masáží na ľudské telo ale aj myseľ. Svojimi prežitými skúsenosťami som nadobudla presvedčenie o tom, že vedomým pozitívnym  myslením môžeme zmeniť všetky oblasti svojho života. Cez pocitovú stránku svojej duše sa môžeme spojiť sami so sebou, môžeme bezprostredne vnímať požiadavky našej duše, to, po čom túži, čo ju zraňuje, čo jej chýba. Duša je náš veľký radca a potrebuje predovšetkým lásku. Láska nás posunie kdekoľvek, s láskou zdoláme aj tie najzložitejšie prekážky, ktoré  nám život prinesie,  s láskou dokážeme plniť svoje sny, túžby a predsavzatia, s láskou dokážeme lepšie prejsť úskaliami života.

Starajte sa o svoju DUŠU a budete v živote zdraví a šťastní.

Mojou veľkou záľubou sú v súčastnosti  huby, ich spoznávanie, určovanie a skúmanie ich liečivých účinkov. Som členkou Slovenskej mykologickej spoločnosti pri SAV, Krásny a rôznorodý svet húb sa snažím zachytiť prostredníctvom fotografií, ktoré prezentujem na stránke www.nahuby.sk, kde zároveň pôsobím ako moderátorka výskytu húb na Slovensku. Huby sa budú na mojej stránke ešte spomínať v rubrike ,, Huby a ich význam vo výžive, liečivé huby,,.

Mojim želaním je, aby vaše pristavenie sa na tejto stránke bolo pre vás obohatením a motiváciou. 

Prajem vám veľa zdravia, lásky, pozitívnych myšlienok a veľa krásnych a hodnotných chvíľ v živote.iveta_vasickova_321204_o.jpg

Mnohé myšlienky tu písané venujem mojej dcére Michaele a synovi Erikovi za to, že sú mi v mojom živote najlepšími priateľmi a milujúcimi bytosťami. Verím, že tu objavia aj kus samých seba....

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Úžas.

(Bocacha, 2. 7. 2014 18:07)

Už by mohol byť vhodný čas na ginko.

Re: Re: Re: Re: Re: Úžas.

(virtue, 3. 7. 2014 23:12)

Ďakujem , ozvem sa cez víkend:-)

Uznanie

(Matúš Škutka, 21. 5. 2014 13:47)

Tak už bolo na čase aby som aj ja zavítal na tvoj web Ivetka.Máš to pekne urobené a aj z tejto tvojej stránky je cítiť,že do všetkého čo robíš vkládaš svoje dobré srdiečko.Máš tu zaujímavé recepty,určite z nich niečo vyskúšam.Ako diabetika ma zaujali aj informácie o škorici.Teším sa na nejaké spoločné akcie.

Re: Uznanie

(Virtue, 21. 5. 2014 22:54)

Ahoj Matúš, rada Ťa tu vidím a budem rada, ak si tu niečo objavíš. Pripravujem rubriku o ochoreniach a ich liečbe, tak nezabudnem ani na Teba. Teším sa na stretnutie:-)

Ivetke

(Viliam, 19. 5. 2014 10:13)

Ivetka, si báječná, keď je človek v Tvojej blízkosti rozdávaš
dobrú náladu, aj Tvoje jedlá ,ktoré donesieš na stretávky sú
varené s láskou, teším sa na každé stretnutie s Tebou. ♥

Re: Ivetke

(Virtue, 20. 5. 2014 22:39)

Ahoj Vilko, tak to ma ozaj teší, najbližšie stretnutie je Kokava N/Rimavicou, tak verím, že sa tam vidíme a podebatujeme na naše veselé témy. Už sa na Teba teším:-)

Všetko pre zdravie

(medulienka, 12. 5. 2014 12:36)

Ivetka, už som tu dávnejšie nebola, veľa nového si tu popridávala. Niektoré veci už poznám, ale rada sa priučím novým, veď pre zdravie treba urobiť každý deň niečo. Želám Ti veľa zdaru vo svojej mravenčej práci. Zuzka. :)

Re: Všetko pre zdravie

(Virtue, 20. 5. 2014 22:34)

Zuzka ďakujem Ti, si tu vždy vítaná :-)

všetko pre...

(medulienka, 13. 5. 2014 7:42)

Ešte ma napadlo, nezabudni na svojej stránke spomenúť kokosový olej a pražené maslo. :)

... má to zmysel :)

(Rasťo, 7. 5. 2014 19:09)

... snažiť sa žiť v súlade s prírodou, pekné

Re: ... má to zmysel :)

(Virtue, 10. 5. 2014 22:34)

vďaka:-)

milli

(oľga, 13. 4. 2014 20:36)

Ivetka veľmi si ma prekvapila , veľmi veľmi dobré !

Re: milli

(Virtue, 13. 4. 2014 22:02)

Olinka ďakujem aj Tebe za nahliadnutie, verím, že keď budeme spolu tak preberieme toho viac:-)

Re: Re: milli

(oľga, 14. 4. 2014 9:47)

už sa na Teba teším :)

Re: Re: Re: milli

(Virtue, 14. 4. 2014 19:23)

Aj ja na vás Olinka:-)

1*

(Anton Petrov, 10. 4. 2014 11:22)

Ivka, klobúk dole, preveliká pochvala. Urobila si to veľmi super.

Re: 1*

(Virtue, 13. 4. 2014 19:20)

Ahoooj Tonko, srdečná vďaka aj za Tvoje foto pri liečivých hubách:-)

chválim...

(Michal Jamrich, 18. 3. 2014 20:22)

Ahoj, Ivetka. Výborná stránka, pekne si to tu zveľadila od mojej poslednej návštevy. Teraz tu budem často. :-) Je tu naozaj množstvo užitočných informácií a pozitívnej energie. Určite pomôžeš viacerým ľuďom. Ďakujeme :-)... už aj idem robiť ten citrónovo cesnakovo medový elixír ;-)...

Re: chválim...

(Virtue, 20. 3. 2014 21:01)

Ahoj Miško:-) Tak to mám radosť, že sa Ti tu páči a budem sa tešiť ak objavíš to, čo práve potrebuješ pre seba a svoju rodinku:-)

pozeral som...

(Petr Nouzovský (Pete N.), 14. 3. 2014 19:11)

Ahoj Ivetko,

pročetl jsem si Tvé krásné stránky a moc se mi líbí, je z nich cítit hodně pozitivní energie, které je mezi lidmi stále méně a méně (nebo aspoň mi to tak přijde).
Nádherné stránky, opravdu, poučné, k zamyšlení....
Budu doporučovat všem svým známým.

P.S. zdravá výživa, to je něco pro mě, to bych potřeboval začít využívat :-)