Choď na obsah Choď na menu
 


Moja skúsenosť s boreliózou

V tomto krátkom príspevku sa chcem podeliť o svoje skúsenosti s liečbou boreliózy. Keď mi ju zistili začala som hľadať rôzne informácie na internete, pretože lekári vám veľa o tejto chorobe nepovedia. Tak to bolo aj v mojom prípade. Dostala som mesačnú dávku antibiotík a ostatné už bolo na mne. Z rôznych zdrojov som sa dozvedela, že liečiť boreliózu bez mega dávok antibiotík je takmer nemožné. Napriek tomu, že nie som zástanca užívania antibiotík, podľahla som svojmu strachu a poctivo som ich dobrala. A potom začali moje problémy. Nedokázala som skoro vôbec robiť bežné činnosti, ostala som PN a cítila som sa ako handrová bábika. Aj tie najjednoduchšie činnosti seba obsluhy mi spôsobovali neskutočnú únavu. Nedokázala som si ani vybrať nákup z nákupného košíka v obchode. A tak som môj stav riešila opäť u lekárov, ktorí mi opäť neporadili. Po úpornom študovaní a konzultáciách s ľuďmi s podobnou diagnózou som zistila, že trpím únavovým syndrómom a podľa všetkého ho mali na svedomí práve antibiotiká. Odborníci tento stav nazývajú aj postboléliový syndróm. Po liečbe antibiotikami totiž v tele vzniká veľký odpad ,,mŕtvych parazitov,, a prejavia sa aj nežiaduce účinky liekov / únava, plesne, mykózy, oslabí sa naša pečeň a ostatné orgány /.  Vtedy som si povedala, že musím zabojovať, veď ja, človek, ktorý je inokedy nabitý energiou a má jej aj na rozdávanie, nemôže takto fungovať.

Ja vám ponúkam moje skúsenosti a pohľad s odstupom času, keď sa už na vec pozerám triezvejšie a uvedomelejšie. Som presvedčená, že základ pri liečbe boreliózy je hlavne v posilnení imunity a odstránení prekyslenia organizmu. Borelióza prepukne iba v tom organizme, ktorý má slabú imunitu a ktorý je prekyslený. Keď vychádzame z tohto poznatku znamená to, že musíme čo najviac posilniť imunitu a dostať bunky, krv, všetky orgány do zásaditého stavu. To znamená, že budeme konzumovať vo veľkej miere zásadité potraviny – čerstvé ovocie a zeleninu, čerstvé ovocné a hlavne zeleninové šťavy. Tak isto treba doplniť také doplnky v strave, ktoré sú silne zásadité, antioxidačné, protizápalové a dokážu aj odvádzať toxíny z tela.

Toto všetko sú potraviny a doplnky, ktoré som počas chronickej únavy zaradila do liečby . Nemusíte užívať komplet všetko, skôr počúvajte svoju intuíciu, ktorá vám napovie, čo je pre vás to vhodné. Ja som tieto doplnky striedala a ktorý konkrétne mi pomohol dnes naozaj nezistím. Možno pomohol každý v niečom inom, možno pomohli všetky...dôležité ale pre mňa bolo, že po troch mesiacoch úpravy stravy a režimu sa mi začala vracať stratená energia a telo získalo životnú silu. Bude ma tešiť, keď niečo z tejto ponuky pomôže aj vám.

1.    Denne si odšťavovať cviklu s mrkvou / aspoň ½ litra denne/, hlavne ráno nalačno

2.    Piť aspoň ½ litra žihľavového čaju denne / na krv, železo/

3.    3x denne tobolky sibírskeho žeňšeňa / imunita/

4.    Tinktúru z echinacei   / imunita /

5.    Oreganový olej / úžasný, silný olej, lieči plesne, mykózy, pôsobí ako prírodné antibiotikum/

6.    Vo veľkom množstve denne konzumovať cesnak a cibuľu / ničia mikróby, plesne /

7.    Tinktúru z kapucínky / proti vírusom, zápalom /

8.    Brať betaglukány / čerstvú hlivu ustricovitú + betaglukánový výťažok /

9.    2x denne čl pupalkového oleja / imunita, protizápalový účinok/

10.  ½ čl 2 x denne sódy bicarbóny rozpustenej vo vode / odkysluje telo/

11.   Veľmi pomáha technika prehrievania organizmu hlavne v saune – borélie nemajú     radi telo nad 39°C

12.  Každý deň príjímať veľa kyslíka – pohyb v lese aj napriek únave, robiť hlboké dychové cvičenia aspoň 3 denne po 15 minút / kyslík borélie nemajú radi /

13.  Dodržiavať spánkový režim – 7-8 hodín

14.  Brať denne B - komplex forte, selén, vápnik, horčík, melatonín!

15.  Vylúčiť zo stravy bielu múke, koláče, pečivo, sladkosti , mlieko a mliečne výrobky a všetko, čo prekyseľuje  

16. Konzumovať celozrnný chlieb a pečivo, nepasterizovanú bryndzu / vhodná na črevnú mikroflóru a imunitu/, kyslomliečne výrobky – acidko, probiotiká

17.  Zaraďovať do stravy surovú zeleninu a ovocie / hlavne zelenej farby /

18. Piť  2-3 litre čistej vody a bylinkové čaje/ čaj z gingko biloba, z rebríčka, žihľavový /

Možno sa zdá, že je toho všetkého veľa, ale za pokus  vyskúšať to stojí, aspoň jednotlivé prostriedky striedať.  

Podľa ďalších symptómov nasadiť doplnkovú liečbu / neviem, aké méte zdravotné problémy / - môžu byť bolesti kĺbov, nervové ochorenia, psychické problémy atď.     To treba už konkrétne riešiť a doplniť liečbu.

Nedávno som dočítala knihu od nemeckého autora Wolfa-Dietra Storla ,, Přírodní léčba boreliózy,, a dozvedela som sa  , že sú zaznamené veľké úspechy v liečbe boreliózy s rastlinou, ktorá rastie aj u nás a volá sa štetka lesná /Dipsacus fullonum/. Z jej koreňa sa robí tinktúra – to ale nemám odskúšané na sebe, ale za pokus to stojí vyskúšať ju. V knihe je veľa zaujímavých myšlienok, ktoré vo mne vyvolali pocit, akoby bola borelióza ,,umelo vyvolaná,,. Je to zámer, vyvolať u ľudí strach z prírody? Alebo vyvolať strach už zo samotnej choroby, ktorá sa ,,vraj,, nedá liečiť bez antibiotík? Jeden múdry človek raz povedal : ,,Neexistuje choroba, na ktorú by neexistovala bylina v prírode,,. A ja som presvedčená, že to tak naozaj je. Príroda nám predsa pomáha, nájdeme v nej všetko, čo potrebujeme pre svoj život – slnko, vodu, vzduch, potravu...Tak nepodľahnime tlaku tých, ktorý sa snažia v nás vyvolať strach z prírody, z kliešťov, z lesnej zveri... Veď je to nezmysel v sebe tento strach prechovávať. Ja som aj napriek chorobe a únave do lesa neprestala chodiť. Práve tam som sa chodila liečiť a získavať stratenú energiu. Je snáď lepšie sedieť doma pred počítačom, dopovať sa rôznymi liekmi a žiť so svojimi strachmi?? Keď som bola dieťaťom mala som denne na sebe 5 kliešťov a o žiadnej borelióze nebolo takmer počuť. Prečo dnes je to také masové ochorenia?? Odpoveď na túto otázku možno niekedy dostanem a bude ma naozaj veľmi zaujímať.

A to najdôležitejšie na záver. Verte v uzdravenie! Neľutujte sa, ale spriateľte sa s touto chorobou a potom sa s ňou rozlúčte. A poďakujete jej, že prišla práve za vami. Borelióza vraj napáda iba ,,vyvolených ľudí,,, ktorí sa po jej prekonaní stanú veľmi citlivými bytosťami a dokážu so svojimi schopnosťami liečiť iných, nadobudnú schopnosť vycítiť zdravotné problémy.  Je to spôsob, ktorý ich má naučiť niečo zmeniť vo svojom živote.

Prajem veľa šťastia, zdravia a pozitívnej energie.           

Iveta alias Virtue